Katkised asjade taga on katkised inimesed…


old-chasy-strelki-pylKatkiste kelladega seotud uskumisu on palju, peamiselt siis igasugune niiöelda New Agelik ebausk, millesse kinni jäädes võib inimene endale ise vaid halba teha. Kui aga armastada huvitavaid lugusid/legende maailmast ja läbi selle arendada hoopis enese maailmapildi erinevaid aspekte, siis loomulikult kannatab uurida selliseid lugusid, eriti kui inimesel on oskuslik analüüsi võime ja ta suudab eristada oma maailma võõrast.
 
Näiteks selle Kaldre loo kohta on ehe näide, et inimeste, tavaliste inimeste, kes pole võimelised analüüsiks, hirmutamine on lausa kurjast ja sellised “sensitiivid” peaksid oskama oma suu avalikuse ees kinni hoida ja tegelema inimestega vaid individuaal tasandil. Luuakse pidevalt uusi hirmulegende ja tänu sellele teevad inimesed ISE oma elu keerulisemaks, adumata näiteks, et kui see nende kallis kell on 50 aastat kapis seisnud, siis ega selle parandamine/äraviskamine ei tee elu järsku üleöö paremaks. Meid ei juhi asjad, aga kuna INIMESI sunnitakse elama ASJADE MAAILMAS, olema igasugustest tarbeasjades sõltuvad, siis luuakse meile üha uuesti legendi, et tarbi, osta uusi, vana on halb. Liikumises on energia vaid siis, kui me loome endale.
 
Näiteks minu esivanemad, vanaaegne talupidamine, minu vanaisa ei visanud kunagi midagi minema. Sest ega vanasti polnud inimesel üldse ülemäärast raha, et osta pidevalt uus kell või kirves, kui kirvevars katki läks või kell seisma jäi. Üldiselt vanasti olidki asjad vastupidavamad ja korralik kell tiksub 100 aastat kui mitte kauem, lihtsalt kaasaja inimene eelistab kaasaegsed made in Hiina jama. Selliseid asju ei maksa üldse majapidamisse osta, kui hirm on katkiste kellade ees. Kirvevarrest ai maksa rääkida, iga MEES oskad teha kirvepeale uue varre taha.
 
Kell, nagu iga teine ostetud ese majapidamises oli kallis, ja loomulikult polnud need mängimiseks, need polnud asjad, millega hooletult ümber käidi, sinna alla käis ka peeglid, klaasnõud, ehted, päritud fotod, kunst, riituslikud esemed jne. Teate küll asjad, mida lapsed puudutada ei tohtinud. Sellest ka kinnistus inimeste alateadvusesse programm, et kella ja peegli rikkumine toob õnnetust, sest ema ja isa kindlasti soolaseid sellise asja eest korraliku keretäie. Kui selline asi põlvest põlve on meie pähe taotud, siis HIRM katkise kella ees on igati mõistetav.
 
Lõputu tarbimine ja asjade pärast muretsemine on ise juba energeetiliselt halb, just nimelt, muretsemine selle üle, kuidas ASJAD MÕJUTAVAD MEID. Asjad ei mõjuta meid, vaid meie laseme ennast asjadest mõjutada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: