Depressioon

Kui inimesel on juba sügav depressioon, siis on jõudnud ta olukorda, kus tal on suutmatus tegeleda probleemidega. TAHE puudub sest terve elu on inimene teinud nagu peab. Lõpuks see ei tööta enam, probleeme mis kuhjuvad ellu on nii palju, et tekib lootusetuse tunne. See on lapsepõlve kasvatuse vili.

Et see pall kasvab elu segavaks probleemiks lõpuks, võib olla ka geneetiline probleem, ajukeemia, sünge talv ja rängad elumuutuste aeg paneb teinekord i’le täpi.

Jah, tuleb oma probleemidega tegeleda aga kui pole enam jõudu ja oskusi. Ajukeemia teeb jõuetuks, enam ei tahagi. Siis tahaks põgeneda, uputada end viina sisse ja unustada või nöör appi võtta.

AD paneb ajukeemia korraks paikka aga suutmatus eluprobleeme lahendada jääb. Sõbrad toetus on siis vajalik. Positiivsed sündmused elus annavad tahte elada alles. Olla armastatud või armastades omi lapsi.

Aga oskust elada ! Seda peab õppima hakkama. Oskus mõelda põhjus tagajärgedele. Teha elus seda mida tõeliselt tahad. Eluhoiakud paikka saada, kõik mis teed, teed endale.

Õige toitumine aitab kehakeemiat balantsis hoida, kahtlemata õige. Eriti kui on soodumus depresiooniks, siis ennetamine on oluline, ei lasegi end kukkuda masendusse, mis viib depresioonini. Aga kui puudub oskus lahendada probleeme, siis ei suuda mingi ime inimeste elu aeg veelpeal hoida. Kui reaalselt probleeme ei suudeta ikka ja jälle lahendada, oskamatus elus hakkama saada, siis lõpuks annab iga inimene järgi. Energiat kulub rohkem kui tagasi tuleb.

Metsas jalutamine, sport jne annab hea enesetunde, kahtlemata oluline kõigile. Hobid, eesmärgid elus on äärmiselt vajalikud. Aga mitte keegi ei suuda lõputult väljast energiat ammutada, selline inimene on sõltuv välisest. Energia peaks eelkõige kasvama seestpoolt väljaspoole. Mets, sport on pigem mahalaadimine ja tasakaalustamine.

Mõtlemise korrigeerimine, arusaamine maailma toimimisest, aru saada enda rollist ja mitte end üle hinnata. Saada aru, et maailma probleeme ei tohi enda probleemideks teha. Teiste arvamus endast on maailma kõige ebaolulisem probleem. Tuleb osata teistele EI öela kui vaja. Eelkõige peab endal hea olema, siis on ka lastel hea ja mehel hea. Loomulikult see endal hea olemine ei tohi tulla teiste arvelt, vaid seest poolt.

Mina kirjutasin, kuidas ennetada rasket depressiooni, kui juba seal oled, siis pole kasu targutamisest, mida teha on vaja. See toimib masenduse puhul, kui inimene pole veel sügavas augus.

Seega kõik need soovitused sügavas augus olevale inimesele minna metsa jooksma on mõttetud. Sügavas augus olev inimene istub seal augus võimetu enam mõtlema, tahe tõusta voodist puudub.

Üks inimene kirjutas: “Mul on alust arvata, et oled väga tundlik inimene ja see depressioon pole kõik sinu enda energiast põhjustatud! ”

Kõik mis inimene teeb – teeb endale ! Kõige halvem on see, et inimene hakkab viga otsima väljaspoolt, ja ei tegele endaga.

Üks inimene kirjutas: “Pole mõtet kerida vanu valu tekitavaid situatsioone.”

Vanad situatsioonid elus tuleb pöörata tarkuseks, neid mõista ja neist õppida. Kui pea pista liiva alla, siis inimene ei õpi kunagi ja sama ämber on kergem tulema.  Inimene ise teeb valesid valikuid – või veel hullem, jätab valimata, mis ise tahaks teha. Tehakse nagu teised tahavad või ei tehta üldse midagi.

Üks inimene kirjutas: “Peegli ees vaata endale sügavalt silma,lausudes…jään alati iseendaks ja armastan ennast kõiges ilma hukka mõistmata”

Kui elus on ikka kõik sitasti, siis peaks ikka elus tegema suurui korrektuure. Mitte kangelt jääda iseendaks, vaid ennast kavatama hakata. Kõik emotsioonid elus on ühtmoodi olulised. Millegi alla surumine ei kaota probleemi.

Emotsioon on kindel märk, et see teguviis on vale, ja peab sennast muutma – valima midagi muud, tegema midagi muud. Viha, kurbus, pettumus, raev jne on signaalid “ÄRA TEE NII” “SA EI TEE TEGELIKULT MIDA VAJAD” “SA TEED ENDALE HAIGET”. See kes aga ütleb, et kõigele vaatamata armastan ennast ja need tunded on ebaolulised, ei märkagi kui üks hetk on endale augu kaevanud. Korrutada endale, kui õigesti sina teed ja kogu maailm on sinu vastu, ei aita kohe kindlasti.

Ebaõnnestumised on elus vajalikud ! Kui meil pole elus ebaõnnestumisi siis on see hea, aga kui need tulevad, siis tuleb seda võtta kui õppetundi. “Ma ei teinud mis vaja!” Oleks pidanud tegema nii, oleks pidanud mõtlema naa.

Jah OLE AUS ENDA VASTU ! Vaata endale julgelt silma ja tunnista et tegid valesti. Järgmine kord teed paremini.

Üks inimene kirjutas:” Just endale kõigi tunnete lubamine, ka viha, raevu, kurbuse, pettumuse, ärrituse jne lubamine on üks viis depressiooni tulekut ära hoida. Vaadake, kui te hakkate end positiivseks kasvatama või arendama, siis tihti te endale märkamatult hakkata suruma negatiivseks liigitatud emotsioone, mõtteid, mälestusi, suhteid jne. alateadvusse ja tegelema vaid sellega, mis on ilus ja positiivne. Aga see, mida me oleme sinna surunud, ei kao, see koguneb. Kui seda saab palju, siis osad inimesed plahvatavad – tekib raevuhoog, isegi võimalik vägivaldne impulss. Kui aga enesekontroll on nii tugev, et me ei luba ka seda raevuhoogu, põleb meie meel läbi ning saabub pidurdusseisund. Selline seisund on üks depressiooni vorme ja osade inimeste jaoks on iga hinna eest positiivseks jäämine hoopis depressiooni suurendav faktor.”

Kuldsed sõnad !

Üks inimene kirjutas:”Depressiooni on kõige otsesemalt enda poole pööratud agressioon e endasse kuhjunud abitu viha maailma vastu, mis lõpuks hakkab hävitama iseennast, sest maailma ei lase argu hävitada. Sageli on viha tegelik objekt ema, kelle vihkamine on mel loomuomaselt pärsitud. See tõttu aitab depressiooni vastu ka see, kui on võimalus ja julgus kellegi vastu agressiivne olla. Nt mängida mõttega et peksad kellegi surnuks või teed midagi muud äärmuseni vägivaldset.”

Oskamatus elada, see õpetus pärineb kodust, emalt. Ema ei andud lapsele kaasa oskusi. Seega võib see suutmatus elus hakkama saada, pöörduda vihaks vanemate vastu aga see ei lahenda probleemi. Tuleb need oskused ja arusaamised leida. Vihapurse, emotsioonidest vabanemine aitab pinged alla tõmmata aga suunata see teise inimese vastu pole parim lahendus. Mõned leiavad, et see vaid ongi võimalus ja lõpuks peksab kedagi reaalselt surnuks. Mõni suunab selle ka enda vastu – end vihates.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: