Kuumaagia ja kuu valgusega puhastumine

Mis asi on kuumaagia ja mis asi on kuu shamanistlikus maailma pildis, mis tähendab Kuu minule, Sinule ja Naistele ?

Shamaanide grupi Põmm kirjutas kunagi nii:

Päike on valgus, päike on meespoolus, teadmised, programmid, maailmavaade.
Kuu on valguse peegeldus, kuu on naispoolus, maagia, alateadvus ja müstika.

Meeste targutusi on niigi kõik kohad täis, päike pole oluline, sest on niigi valge
Naised see-eest aga valgustavad pimedust, alateadvuse sügavamaid soppe ja viivad meid rännakule müstika valdkonda.

Olen alati saanu aru sellest nii, et Päike on meesenergia, aga Kuu naisenergia. Kui Päikeses on teadmised ja kõige algus siis Kuu peegeldab ja tõlgendab neid teadmisi läbi naiste ja naine on niiöelda nende välja tooja – sünnitaja.  Pigem on need arusaamised olnud minule alati tunnetuslikku laadi, kui midagi tunned, et see nii on alati olnud ja teisti ei saagi olla, siis sõnades tõlgendada seda endale ei ole vajagi. Püüan siiski natuke oma arusaamisi ja tundeid välja kirjutada ja neid teistega jagada.

Naised on alati tegelenud kuumaagiaga, see pole üldse meeste ala.  Mehed ajavad hoopis teisi asju – Päikese asju. Lihtsalt teisi, omi.

Täikuu faasid

Täiskuu on mind alati lummanud, täiskuuga olen nii rahulolev ja kuuvalgus on nii hea, hellitav ja turvaline. Viimasel ajal kirjutatakse ühe enam ka niiöelda super kuust, kus nõidade maagilised võimed on tipus, sest kuu valgust on enam ja kanalid on suurema, läbi mille suhelda.

Kui maa ja päike mängust välja jätta, siis on  kuu mõju summaarselt teiste planeetidega võrreldes umbes sada korda suurem. Eks sellest ka lunaarsete tsüklite enam tajumine. Päikest tunnetame loomulikult enam, aga Päike ei paku naistele üleüldse niipalju huvi, see pole nii salapärane ja maagiline, Kuu on nagu naine.

Kuu kasvamise aeg kuu energia kasvab ja täiskuu öö on tipphetk. Tegelikult loetakse täiskuu ajaks kolme päeva: 1 päev enne täielikku täiskuud, täiskuu päev ning 1 päev pärast täiskuud.

Üldiselt on ammu teada tõdes, et täiskuu ajal sagenevad kuriteod, õnnetused, kaklused, riiud, inimesed ärrituvad kiiremini, emotsioonid väljuvad kergelt kontrolli alt. Või on hoopis ajameelsemad, “imeliku” või loomingulised. Foobikud kardavad rohkem, unetud ei saa magada, kes läheb aga täitsa pööraseks. Väikeste kiiksudega inimesed võivad ärgata igapäeva unest ja veidralt (veel veidramalt) käituma hakata.. On ka kindel tüüp inimesi, keda kuu ei mõjuta kuidagi. Täiskuu ajal avanevad justui portaalid, läbi mille suudame oma alateadvusele heita sügava pilgu.  Mitte kõik ei tule alateadvuse pinnale kerkimisega kergesti toime. Haiglates on täiskuu ajal alati kiire, õnnetustesse sattunud inimesi on palju, politseil on rohkem tööd, et statistika täiesti kattub. Suurel osal naistest on täiskuu eredama valguse mõjul meie ajule „päevad” ja ka lapsi sünnib rohkem.

Mingi aeg sattusin uurimuse peale, et inimeste kuuvalguse kartus tuleneb sellest, et tuhandeid-tuhandeid aastaid tagasi, kui inimene elas veel lageda taeva all, siis  pidi täiskuu ajal olema valvas, kuna ka kiskjad täiesti pimedas ei suuda jahti pidada vaid eelistavad valgemaid öid. Seega kariloomad valvavad elunatukest ja saakloomad (kütid) aga on jahil. Mina nimetan selle järgi inimtüüpe; lambad ja hundid, saakloomad ja kiskjad. Mõlemal puhul on inimesed erksamad, aga ühed siis kardava ja on närvilised või siis ärksamad ja niiöelda vihasemad.

Üks tuttav ütles nende tüüpide kohta hästi, nad ei oska oma energiat suunata. Need kes õpivad ennast tundma ja oskavad oma iha ja hirme valitseda võivad asuda kuu maagia teele.

Olen lugenud ja tutvunud igasuguste rituaalidega, mis kuuga seotud, kõik on minu arvates liiga kammitsetud, vormistatud ja piiritletud. Mina Kuu nõiana tahan haarata seda kõike reeglitevabalt, ilma inimeste ettekirjutusteta ja eelistan suhelda vahetult Kuuga. Kuulata kuud, mis Kuu sulle räägib ja räägi temaga.  Kuule võib kõik südamelt ära rääkida, ja kui keegi üldse seda mõistab, siis on see KUU. Esita talle oma väikesed soovid, täna teda ja oota, millal aeg küps. Mis ei tähenda, et siis võib käed rüpes istuda. Vastupidi, kui Kuult on juba midagi palutud siis peab selle nimel eriti vaeva nägema, et Kuu mõistaks, et see on tõesti sinu kindel soov ja tahe. Kui teed kõik nii, nagu südames õigeks pead, küll Kuu sind premeerib autasuga.

Puhastav kuuvalgus

Kuuvalgus on suure puhastava omausega, eriti täiskuu ööl. Kui esemed vajavad puhastamist (ehted, peeglid jne) mine vii need kuuvalguse kätte. Eriti hästi puhastab kuu valgus peegleid. Kuu valgus peab paistma peeglisse siis. Kui tahad ise puhastust, võid samamoodi magada kuuvalguses, aga sellega peab ettevaatlik olema, võid sattuda sügavasse müstilisse unne. võimalus on asetada klaasi täis vett kuu valgusesse ja joo hommikul see Kuu väega laetud vesi ära.

Kuu maagiast huvitavaid linke

http://www.folklore.ee

http://jonnipunni.blogspot.fi

http://koduhaldjas.blogspot.fi

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: